Homepage

Katalog:

Servis a opravy PC

Tvorba www | Prodej a servis PC | Připojení k internetu
zvýšení návštěvnosti

banan webhosting

Portál Nový Bydžov - informační portál města

Jak správně na masku z pěnové gumy

Koupě
Pokud jste se rozhodli pro koupi masky z pěnové gumy, zbývá už jen vybrat jakou masku.... do toho Vám kecat nebudeme :-) ale pokud si vybíráte "prostě nějákou", zvažte, na co masku budetedobudoucna používat (karneval, vyděsit kamaráda, dekorace atd), kdy a kde jí budete používat a vybrat si takovou, která tomu bude nejvíc odpovídat. Například pro "letní" masku bychom doporučili vybrat masku s co největším "krkem", protože je předpoklad, že na sobě asi nebudete mít šálu, kterou lze v zimě "chybějící" část krku zamaskovat.

První kroky
Jakmile Vám maska příjde domů, doporučujeme, nechat jí "vyvěsit" na 24h. Jednak se maska alespoň částečně vyvětrá a jednak Vám maska může přijít slepená vnitřními částmi k sobě. Právě vyvěšením a opatrným oddělováním přilepených stran se vyvarujete roztržení masky.

Nasazení
Pro nasazení masky by se určitě neměla maska přehnaně napínat, aby nepraskla. Masku jemně roztáhněte a nasaďte na hlavu s co nejmenším násilím. Pokud se Vám maska "krkem" zasekne na hlavě, roztáhněte masku v oblasti obličeje a přetáhněte (maska po týlu hlavy, který je víceméně kulatý a po vlasech již sklouzne).

Používání
S maskou "v základu" lze praktikovat pouze omezenou gestikulaci, například otevření úst. Veškeré další grimasy budou přenášeny v omezené míře, protože maska sice dosedá na Váš obličej, ale při pohybu po něm klouže. Proto doporučujeme latexové lepidlo a nebo maskérské lepidlo Mastix (bohužel v nabídce nemáme). Tím si obličej "nabodujte". Ideálně - 3 body na čele (cca 4mm velké ), dva větší na každé tváři (cca 6-10mm), dva na čelisti, dva na bradě pod koutky rtů, a jemně nad horním a dolním rtem (aby se "rty" masky přilepily na vaše), a můžete také nabodovat krk.

Tato lepidla schnou poměrně rychle, takže cca během 5ti minut, během kterých je lepší s obličejem raději negestikulovat, můžete masku plně používat a maska bude přenášet daleko víc grimas než bez lepidla.

Sundání
Sundání masky, pokud jí máte přilepenou, je věc malinko ošemetnější..... jednak existují odstraňovače těchto lepidel, ale vše lze zvládnout vlažnou vodou a mýdlem a ideálně vatovými tamponky, akorát to zabere více času. V případě mýdla + vody se snažte aby maska přišla do kontaktu s vodou co nejméně, také
doporučujeme asistenci někoho dalšího ..... přecijen více rukou více zvládne :-) hlavně nikam nepospíchat aby se maska neroztrhla. Postupně tak od krku "odlepujte" a můžete masku pomalu otáčet "naruby", ale vždy dbejte, aby maska nebyla přespříliš namahaná, aby se neroztrhla.

Skladování
Ke skladování masky je vhodné volit místo s mírnější teplotou (cca 18°C) a ve tmě. Masku uložte do plastového uzaviratelného pytle a ničím jí nezatěžujte, nechte jí volně položenou. Pokud nemáte masku řádně vysušenou, můžete do pytlíku přihodit tzv "silica gel" kapsle, které jsou povětšinou třeba u elektroniky a které pohlcují vlhkost.

Údržba
Co se týče "údržby" masky, zopakujeme body z minulého článku:

   -    Z hygienických důvodů nedoporučujeme masku zapůjčovat. Zejména cizím lidem.
   -    Masku chraňte před slunečními paprsky, mrazem, znečištěním jakéhokoliv druhu včetně prachu, nešetrným zacházením, před vlhkem včetně kondenzace vlhkosti. Uchovávejte masku v suchu.
   -    Neinstalujte masku na žádné elektrické spotřebiče včetně jakéhokoliv svítidla
   -    Hygienickou údržbu po použití provádějte výhradně kosmetickým pleťovým mlékem (platí hlavně pro masky z pěnové gumy). Masku nenamáčejte, ale jen jemně otírejte savým bavlněným textilem. Nepoužívejte na čištění masky těkavé či agresivní látky, saponátové koncentráty a drsné materiály jako drátěnky, gumu, kůži atd.
   -    Chraňte masku před mechanickým oděrem např nevhodným kostýmem, parukou, kloboukem atd.
   -    Nedoporučujeme na masku cokoliv přilepovat či malovat (krom masek k tomu určených). Můžete tím výrobek vážně poškodit a na reklamaci tohoto druhu nebude brán zřetel.
   -    Nepoužívejte masku mokrou nebo vlhkou a před použitím ji nechejte vždy řádně volně uschnout. V případě navlhnutí či propocení masku nepoužívejte. Jiný způsob sušení než volný nedoporučujeme. Vlhká či nevhodně vysoušená maska se může vážně poškodit.
   -    Masku skladujte vysušenou, volně uloženou, bez tlaku jiných předmětů. Pokud možno ve tmě.
   -    Masky jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadných materiálu. Přesto se nedoporučuje použití gumových a pěnovogumových masek osobám alergickým na latexy a pryže.
   -    Masky z pěnové gumy jsou vyrobeny z přírodních materiálů a přístup k nim nelze ztotožňovat s přístupem k výrobkům z PVC, PP, PU (Polyvinylchlorid, Polypropylen a Polyuretan) atd. Adekvátní přirovnání je bližší k trvanlivým květinám (kaktus) či zelenině (kokos) apod. Materiál je živý se svou dobou životnosti. Pokud masku vyhodíte, sama se bezezbytku rozloží. Tento proces se urychluje vystavením na sluneční paprsky. Tímto je zabezpečena ekologická stránka produktu.
   -    Masky nemají omezenou životnost. Řadu let Vám vydrží, pokud dodržíte údržbu a skladování, či pokud ji mechanicky nepoškodíte.

Vyhození
Pokud se Vám podaří masku poškodit, můžete jí vyhodit do běžného komunálního odpadu, maska se časem sama bezezbytku rozloží.

Jan Fuit

tel: +420 732 289 599 email: obchod (zavináč) e-ptakoviny.cz © EO 2013
TOPlist